Zde chci vyjádřit vše, co mne zajímá, co mne baví, ale podělit se i o to, co je mi nemilé a proti srsti
http://zmrzlina-misa.cz/uzivatel/registrace/?pozvanka=13363
Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci.

adventní kalendář

 

ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Dnes si snad žádné dítě nedovede bez adventního kalendáře představit adventní čas. Většina z nich zná především čokoládový z obchodu, ale v nejedné rodině se dnes kupují nebo vyrábějí také jiné, více dekorativní adventní kalendáře. Jedná se například o různé skříňky s 24 šuplíčky či okýnky, schránky ve tvaru hraček, domečků atd.

Aktivnější a kreativní rodiče a děti vyrábějí adventní kalendáře doma. Někdy rodiče vyrábí dětem adventní kalendáře, do nichž nějaký dáreček na každý den schovávají, jindy zase vyrábějí spolu s dětmi takový, kde děti něco otevírají, přidávají či ubírají jak jdou dny adventu k vánocům.

Vyrábějí se různé papírové krabičky různých tvarů včetně postaviček vánoc, pytlíčky různě zdobené a zavěšené na různých dekoracích. Do takových adventních kalendářů vkládají cukrovinky nebo malé dárečky. Vždy jeden na každý den. Podle kreativních návodů však lze také připravit jiné, bezdárkové kalendáře.

Adventní kalendářNejvíce zmiňovaným a u nás i oblíbeným byl ze zeleného papíru vystřižený obrys smrčku připevněný na zeď. K tomu jsme vyráběli ozdoby na tento stromeček stromeček včetně rozsvícených svíček (z papíru) a hlavní ozdobu - kometu, Ježíška, hvězdu. Ozdob bylo 24 a každý den jsme jednu připevnili na stromeček a na Štědrý den tu poslední - na špičku. Na stejném principu jsou obarvené, ozdobené a očíslované čajové svíčky naaranžované na větším podnose. Takových možností je spousta - stačí troška inspirace v časopise nebo jen tak něco vymyslit a hned je krásná věc na světě.

Naše nejmilejší doma byla zimní krajinka. Vyrobili jsme papírové stromečky, zvířátka (srnku a krmelec, zajíčky, lišku, atd.), Mikuláše, Lucii, Barborku s větvičkou, anděla a čerta nebo saně s dárky tažené koníčkem. Všech 24 těchto obrázků jsme pak po jednom denně umísťovali na předem určené místo na poličce potažené bílým papírem. Na Štědrý den jsme měli krásnou zimní krajinu. Myslím, že nejsme tak výjimečnou rodinou, kde adventní kalendář s čokoládičkami nemá dlouhého trvání - je sněden tak rychle, jak jen to jde. Jeho umělá část s dolíčky na čokoládu je pak užívána na výrobu dalších cukrovinek z domácí čokoládové hmoty a tím je vlastně celý advent obnovován.

Co je to adventní kalendář

Adventní kalendář je pouhá část našeho kalendáře. Začíná 1. prosincem a končí Štědrým dnem. Proč to tak je, to nikdo neví.
Není možné v žádných pramenech dohledat, proč tomu tak je, pouze existuje mnoho dohadů.

Největší chybou je rozdávání adventních kalendářů na Mikuláše.
To vzniklo z toho, že u nás není adventní kalendář tak známý. I když jej každý již léta vídá v obchodech, není až tak zažitý. Většinou je kupován jen jako ozdobná cukrovinková kolekce. On ani advent není tak známá věc. Jak jsem letos zjistila, když jsem si dopisovala se svými přáteli z mého rodiště, tak dodnes tam advent prakticky nikdo nedrží. je to spíše výsada oblasti německého pohraničí, které je nyní mým domovem a jsem za to moc ráda, protože užít si s dětmi advent a jeho slavnosti a zvyky je opravdu moc hezké- jako dítě jsem nic takového neznala.

Obecně se říká, že jej má každé dítě dostat před v předvečer první adventní neděle.

První adventní kalendáře

První adventní kalendáře považujeme za umělecká díla. Ponejvíce na nich byly zobrazovány výjevy z bible, dále pak části vesnic a měst. Všechny již obsahovaly důmyslně skrytá okénka - 24 okének. Bývaly nejčastěji z tvrdého papíru, méně ze dřeva. V okénkách byly ukryty obrázky, obrázky svatých či veršíky nebo citace z bible.

PRVNÍ ADVENTNÍ KALENDÁŘ
je z počátku 20. století, pochází z Německa, byl vystřihovací a měl název V zemi Ježíškově

Klasické adventní kalendáře s čokoládou, jak je dnes známe, se začaly vyrábět v USA v sedmdesátých letech


 

Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ne (3487 | 33%)
Ano (3588 | 34%)
http://Dokonalezeny.cz - Internetový magazín moderní ženy
http://www.maxo.cz/?r=281bffb3082
http://www.slevopolis.cz/index.php?rid=6603
http://www.drevostavby-aukce.cz/php/affil.php?id=1499
Děkuji, že jste mě navštívili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one