Zde chci vyjádřit vše, co mne zajímá, co mne baví, ale podělit se i o to, co je mi nemilé a proti srsti
http://zmrzlina-misa.cz/uzivatel/registrace/?pozvanka=13363
Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci.

ADVENTNÍ VĚNCE V ČESKU

VĚNCE DNES – MODERNÍ TRENDY - ČESKO
BARVY A OZDOBY VĚNCŮ
Ve 20. století se věnech zavěšoval na čtyřech stuhách a mezi svíčkami byly mašle z těchto stuh, na horní straně věnců  jako ozdoby se používali andělíčci, hvězdy, perníčky, slaměné ozdoby. Tyto ozdoby se věšely z věnce dolů na tenkých stužkách různých délek.
Nejpoužívanější barvou byla červená, neopomínala se ani fialová, ale do obliby přišla i zlatá
Na přelomu století se věnce přestěhovaly na stůl a mašle na věncích nahradily různé ozdoby mezi svíčkami. Později se zdobily věnce různě, různými ozdobami a seskupeními svící i ozdob.
Postupně obliba třpytivých barev a bohatá výzdoba věnců – kolem roku 2000 – ustoupila spíše přírodním materiálům, matnému provedení
Do roku 2010 byly hojně používány svíčky z včelího vosku, jež vydávaly příjemnou přírodní vůni
Rok 2008 přinesl barvu černou v kombinaci s bílou či stříbrnou, avšak přeci jen černá k vánocům nepatří a proto se tento trend neujal.
Snad proto rok 2009 přinesl barvu bílou v kombinaci s klasickými barvami – červenou, zlatou a stříbrnou, opomíjená nebyla ani fialová, ale přeci jen se přidaly odstíny oranžové, hnědé a tmavě červená, zdobené přírodninami. Módním trendem se staly maličké věnce a věnečky na stůl,
Rok 2012 přinesl opět zpět oblibu lesklých ozdob, „staromódních“ ozdob venkovského stylu, ale i městského z přelomu 19. a 20. století.
V roce 2014 byla trendy na věncích růžová, bleděmodrá, bílá a fialová, doporučovanými tvary byly hranaté, nepravidelné, věnce v černobílé kombinaci, efekt stříbrný a zlacený. Z barevných doplňků doporučované chlupaté, nebo ojíněné – umělou jinovatkou – ozdoby.
Moderní trendy přinesly i nahrazení zapálené svíčky  elektrickými světly LED diod
 
 
ADVENTNÍ VĚNCE V ČESKU
 
Adventní věnce u nás nemají dlouhou tradici, rozšířila se až kolem roku 1989 , proto u nás nejsou tak přísně dodržované klasické „předpisy“ na adventní věnce
V katolických kostelích jsou věnce pokřtěny v první adventní neděli o nešporách a každé ráno až do 23. prosince se konají tradiční ranní mše se zpívanými roráty.
 
Je tradicí tzv vánoční zdobení, při kterém se zdobí perníčky, vyrábějí různé dekorace a mimo jiné vyrábějí i adventní věnce. Některé jsou vyráběny pro radost výrobců a výzdobu jejich domovů, jiné pro charitativní účely a ozdobu například dětských domovů  nebo domovů důchodců atd .
Pořádají se výstavy adventních věnců, prodejní výstavy s charakterem charitativních akcí
Např. občanské sdružení Český západ výtěžek kurzů adventní výzdoby financuje vzdělání, zaměstnávání a aktivity v sociálně vyloučených lokalitách v Dobré Vodě a okolí na Karlovarsku.
V roce 2009 byly v Lichnštenském paláci, bylo v zahradě vystaveno 124 věnců a jejich tvůrci přizváni do paláce na setkání s premiérem, výtěžek prodeje věnců byl věnován  Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc, bylo to již padesáté výročí tradiční dobročinné akce, do které se zapojují pacienti i personál nemocnice.
Pro mnoho lidí se stalo uspokojivou alternativou vystavení tzv německých adventních svícnů do oken.
V obci Miroslav na Znojemsku se od roku 1999 konají vánoční slavnosti s raritou – adventním věncem zapsaným v knize rekordů, o průměru 7metrů.
 
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ne (3487 | 33%)
Ano (3588 | 34%)
http://Dokonalezeny.cz - Internetový magazín moderní ženy
http://www.maxo.cz/?r=281bffb3082
http://www.slevopolis.cz/index.php?rid=6603
http://www.drevostavby-aukce.cz/php/affil.php?id=1499
Děkuji, že jste mě navštívili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one