Zde chci vyjádřit vše, co mne zajímá, co mne baví, ale podělit se i o to, co je mi nemilé a proti srsti
http://zmrzlina-misa.cz/uzivatel/registrace/?pozvanka=13363
Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci.
Advent začíná první neděli nejblíže k 30. listopadu - svátku svatého Ondřeje.

Během adventu se slavívalo více svátků svatých, než dnes vůbec známe. Dochovalo se jich pouze několik, a to již zmíněný svátek svatého Ondřeje, dále je to Svatá Barbora 4. prosince, Svatý Mikuláš 6. prosince,  svatý Ambrož 7. prosince a následuje svatá Lucie 13. prosince.

K tomu slavíme také první den adventu a každou adventní neděli. ¨Naši předkové je sice slavívali jinak a s jiným nadšením, ale i tak jsou jejich oslavy hezké a doma se dodržuje většinou alespoň slavnostní ráz adventních nedělí nebo přinejmenším slavnostní oběd o adventních nedělích.

Pro naše předky v pradávných dobách byl velmi významným dnem i 21. prosinec- den zimního slunovratu, jež se hojně a velkolepě slavil původně jako konec přírodního roku a začátek nového /jako dnes Silvestr/.

Všechny adventní svátky završuje svátek Adama a Evy, neboli den zrození Krista - o půlnoci, proto se také slouží půlnoční pouze v jediný den v roce , a to na štědrý den.

Kateřina nepatří do adventních svátků, ale je "předzvěstí"adventního klidu a rozjímání - v lidových zvycích se k adventu úzce váže a její svátek je důležitý nejen pro advent, ale i tím, že v tento den byla vyplácena mzda za celý uplynulý rok a sjednávány nové smlouvy - tedy také jakési zakončení roku - roku pracovního
Svátek svatého Ondřeje - 30. listopadu -  je pro církev velmi významným dnem, neboť tento den ¨se oslavuje nejen svátek svatého Ondřeje, ale církev od 6. století slaví tento den začátek liturgického roku.Jedním ze svátků adventu je - dnes již dosti opomíjený svátek - den svaté Barbory. Slaví se jen dva dny před Mikulášem, což pravděpodobně zapříčinilo, že se svátky "spojily" a díky společným znakům zvítězil nakonec Mikuláš
Svatá Lucie - LUCIE NOCI UPIJE, DNE NEPŘIDÁ - to je přísloví, které zná dnes každý, ale mnoho lidí neví, že na Lucii se konaly různé průvody Lucek, strašily se jimi děti, také hospodyně - Lucie je symbol čistoty a v neposlední řadě jde o zvyk Lutzl - Luciinin knedlík.
A máme tu čas mikulášské nadílky. Koná se vždy 5. prosince večer - v předvečer svátku svatého Mikuláše.

Dnes u nás již malé děti ví, kdo to byl a je Mikuláš. Jen občas v některých časopisech se objevuje jako Mikuláš človíček v červeném oblečku nápadně podobný Santa Clausovi. Ty naše děti to nemají lehké s těmi vánočními postavičkami..Pravý Mikuláš je biskup - bíle oděný, jehož oblečení je zdobené zlatým lemováním a křížem, s vysoukou čepicí, zlatou berlou a neodmyslitelným košíkem dobrot.
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ne (3487 | 33%)
Ano (3588 | 34%)
http://Dokonalezeny.cz - Internetový magazín moderní ženy
http://www.maxo.cz/?r=281bffb3082
http://www.slevopolis.cz/index.php?rid=6603
http://www.drevostavby-aukce.cz/php/affil.php?id=1499
Děkuji, že jste mě navštívili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one