Zde chci vyjádřit vše, co mne zajímá, co mne baví, ale podělit se i o to, co je mi nemilé a proti srsti
http://zmrzlina-misa.cz/uzivatel/registrace/?pozvanka=13363
Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci.

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ


První oslavy dětí a zároveň myšlenka třídit Den dětí vznikl v Turecku, během Turecké války za nezávislost, Mustafa Kemal, ochránce lidských práv ve svém projevu prohlásil, že děti jsou základem, nesmí se na ně zapomínat , protože ony jsou pilířem budování společnosti, nové společnosti, děti jsou naše budoucnost a proto ustanovil 23. duben jako Den dětí, v Turrecku  se slaví tento svátek dodnes a je státem uznávaným svátkem.

Vyhlášení MDD – svátku děti po celém světě – bylo doporučeno ke schválení r. v 1925 na Světové konferenci pro blaho dětí dne 1.6.1925, nebyl však vyhlášen.

Ve stejný den se v San Franciscu konal festival Dračích lodí, sem čínský konzul přivedl velké množství čínských sirotků, aby poukázal na nutnost se postarat o děti bez domova, ale také se zabývat dětmi vůbec

Obě tyto události zapříčinily vznik Dne dětí a jako datum byl určen den, kdy se tyto dvě akce konaly.


V roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen vyhlásila Den pro ochranu dětí. Odůvodněním bylo  masové zabíjení žen a dětí vLidicích r. 1942 a ve francouzském Ouradouru r. 1944.


Den pro ochranu dětí se začal slavit rok po jeho vyhlášení a oslavy probíhaly každý rok.

Některé státy převzaly datum a postupně se ze Dne pro ochranu dětí stal Den dětí nebo také jiným názvem Mezinárodní den dětí.Československo, později Česká republika také převzala toto datum, proto se u nás slaví Mezinárodní den dětí na začátku června.


V roce 1952, se slavil Den pro ochranu dětí,  a Mezinárodní unie pro péči o dítě chtěla vyhlásit den, kdy se budou oslavovat pouze děti.. OSN r. 1954 vyhlásila Světový den dětí  - důvodem bylo, aby každý stát aspoň jednou ročně zaměřil svůj pohled na děti. Na podporu v jejich životě, na poskytnutí potřebných podmínek pro jejich zdravý vývoj, poskytnout jim přístup ke vzdělání.


Valné shromáždění OSN doporučilo všem státům, aby všichni oslavovali v jeden den.
 Datem oslav byl zvolen 20. listopad, protože tento den r. 1959 Valné shromáždění OSN přijalo Deklaraci o právech dítěte a ve stejný den v roce 1989 přijalo Úmluvu o právech dítěte.

Některé státy si i přesto ponechaly datum oslav na začátku června, jiné státy datum oslav přesunuly na listopad podle doporučení OSN a některé státy si ponechaly červnové datum a přijaly také oslavy dětí v listopadu.
 
01.06.2016 10:00:03
JanaOss
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ne (3487 | 33%)
Ano (3588 | 34%)
http://Dokonalezeny.cz - Internetový magazín moderní ženy
http://www.maxo.cz/?r=281bffb3082
http://www.slevopolis.cz/index.php?rid=6603
http://www.drevostavby-aukce.cz/php/affil.php?id=1499
Děkuji, že jste mě navštívili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one