Zde chci vyjádřit vše, co mne zajímá, co mne baví, ale podělit se i o to, co je mi nemilé a proti srsti
http://zmrzlina-misa.cz/uzivatel/registrace/?pozvanka=13363
Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci.

Betlémské světlo

Betlémské světlo je duchovní světlo, jež by mělo zaznít ve všech duších a zazářit v nás, abychom si připomněli vánoční svátky jako svátky lásky, přátelství, pohody a rozjímání a porozumění mezi lidmi vůbec. Ježíš je pro křesťany zásadní osobnost a právě světlo betlémské jej symbolizuje. Právě Ježíš formuje vztah lidí k Bohu, pohled i postoje vůči světu i sobě navzájem. V Písmu svatém je nazýván Světlem - a to je toto světlo - jeho narození o vánocích. Je to tedy připomínka narození Ježíše a rozvážení světla z Betléma do celého světa je symbolické šíření jeho odkazu, víry a lidství.

Tato myšlenka vznikla v roce 1986 ve studiu hornorakouského ORF v Linci. Plamínek zažehnutý na místě, kde se Kristus - Světlo boží - narodil, se přepravuje ve speciálních bezpečnostních obalech letecky z Izraele do Lince a odtud ve speciálně chráněných dřevěných lucerničkách (aby nedošlo k zhasnutí) do 25 zemí světa a institucí jako Evropský parlament nebo OSN.

K nám bylo první světlo přivezeno poprvé v prosinci 1989 českými exilovými skauty z Rakouska. Tradici převzal Český rozhlas spolu s Junáky a Skatem. Přivážejí je do katedrály svatého Víta v Praze.

Je to krásný symbol, který sice vnímají věřící jinak než nevěřicí, ale ve všech dokáže jako posel nastávajících vánoc povzbudit onen tajuplný magický pocit, lásku a soudržnost alespoň v těchto svátečních dnech.

Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ne (3487 | 33%)
Ano (3588 | 34%)
http://Dokonalezeny.cz - Internetový magazín moderní ženy
http://www.maxo.cz/?r=281bffb3082
http://www.slevopolis.cz/index.php?rid=6603
http://www.drevostavby-aukce.cz/php/affil.php?id=1499
Děkuji, že jste mě navštívili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one