Zde chci vyjádřit vše, co mne zajímá, co mne baví, ale podělit se i o to, co je mi nemilé a proti srsti
http://zmrzlina-misa.cz/uzivatel/registrace/?pozvanka=13363
Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci.

vánoční rostliny a květiny

Původní dekorační rostlinou byly jehličnany -  jejich větve se zasunovaly za rámy obrazů, dvěří a oken. Ve vázách a džbánech se stavělo na stůl, police i za okna.

Další rostlinnou dekorací - naprosto nepostradatelnou bylo ovoce v různých podobách - čestvé i sušené. Byly to především čestvá jablka a ořechy, ale také různé sušené ovoce - rozinky, švestky, hrušky, jablka. Později se k nim přidaly pomeranče, citrony a mandarinky.

Ke klasickým jehličnanům jako byla především používaná jedle, pak smrk a borovice, přibyly díky vlivům okolních zemí další stálozelené rostliny - buxus, cesmína, zimostráz.

Cizopasná rostlina - jako jediná uznávaná jako posvátná i církví - je jmelí, kterému přikládáme velkou magickou moc dodnes a dodnes právě o jmelí známe mnoho pověr. Je nejznámější vánoční rostlinou.

 Stejně jako je tomu u jmelí a dalších stálozelených rostlin, přichází k nám ze zemí mluvících germánským jazykem (Německo, Rakousko) další tradice - živé vánoční květiny. Především jde o brambořík, vánoční hvězdu s červenými listy (pryšec sličný), vánoční kaktus (kaktus rozkvétající právě v době zimního slunovratu) a růže z Jericha - oblíbená po staletí (když nemá dost vláhy, svine se do klubka, po zalití se zase zazelená a rozvine), které se říká také choulivka. Méně známou je betlémská hvězda.

Z řezaných dvětin se používají především růže a lilie v barvě červené a bílé.

Většinu těchto květů můžeme koupit také umělých, což je velká výhoda a zjednodušení adventního zdobení.

Tradičními zvykoslovnými ozdobami jsou u nás především rozkvetlé barborky, nebo miska se zeleným obilím, které se vysévá na svatou Lucii.

Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ne (3487 | 33%)
Ano (3588 | 34%)
http://Dokonalezeny.cz - Internetový magazín moderní ženy
http://www.maxo.cz/?r=281bffb3082
http://www.slevopolis.cz/index.php?rid=6603
http://www.drevostavby-aukce.cz/php/affil.php?id=1499
Děkuji, že jste mě navštívili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one