Zde chci vyjádřit vše, co mne zajímá, co mne baví, ale podělit se i o to, co je mi nemilé a proti srsti
http://zmrzlina-misa.cz/uzivatel/registrace/?pozvanka=13363
Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci.
BÍLÁ NEDĚLE  - DOMINICA IN ALBIS
 

 
DRUHÁ NEDĚLE VELIKONOČNÍ – SVÁTEK BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ


 
Tento svátek stanovil papež Jan Pavel II během jubilea 2000 v den svatořečení  - kanonizaci - polské řeholnice Faustyny Kowalské – 30. dubna 2000 také jako SVÁTEK BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ.


 

Tradičně se první neděle po Velikonocích nazývá Bílá.


V tento den NEOFYTÉ – ti, kteří byli při Velikonoční vigílii pokřtěni – odkládají svůj bílý šat, který nosí jako znamení světla s tím, že nový plamen dobra a pravdy, jež v nich byl zažehnut křestem, budou pečlivě střežit a vnášet do světa zář a dobrotu Boží


Jan Pavel II. MILOSRDENSTVÍ spatřoval jako tajemství VYKOUPENÍ. Mnoho ve svém životě zažil i zakusil. Milosrdenství klade meze zlu, vyjadřuje se jím celá podstata.
 Bůh staví proti zlu božskou moc, moc milosrdenství. Milosrdenství považuje za šat světla, které nám bylo darováno křtem.


Benedikt XVI. Považuje milosrdenství za jádro evangelního poselství


 
FAUSTINA KOWALSKÁ se narodila v roce 1905 a zemřela roku 1938. Byla to skromná polská sestra a horlivá hlasatelka MIlosrdného Ježíše. Milosrdenství je jádro evangelního poselství, je to vlastní jméno Boha


 
Jan Pavel II. , stejně jako sestra Faustina byli oba apoštoly Božího milosrdenství. Jan Pavel II. sám pronesl památnou větu "Mimo Boží milosrdenství není jiného pramene naděje pro lidské bytosti."


 V učení katolické církve se praví, že tvoříme jednu rodinu a také se tak máme vnímat…tuto neděli se čte při mši ze Skutků apoštolů tento úryvek: "Obec věřících měla jedno srdce a jednu duši" Pravým středem a základem společenství je Zmrtvýchvstalý Kristus.

V evangeliu je psáno, že když byl Ježíš odsouzen, jeho učedníci se rozutekli a pouze Maria, apoštol Jan a ženy zůstali při něm.
Zmrtvýchvstalý Ježíš daroval učedníkům novou jednotu, založenou na božském milosrdenství, kdy jim daroval svou lásku a odpuštění.


Toto byl důvod, proč Jan Pavel II, dal této neděli název SVÁTEK BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ne (3487 | 33%)
Ano (3588 | 34%)
http://Dokonalezeny.cz - Internetový magazín moderní ženy
http://www.maxo.cz/?r=281bffb3082
http://www.slevopolis.cz/index.php?rid=6603
http://www.drevostavby-aukce.cz/php/affil.php?id=1499
Děkuji, že jste mě navštívili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one