Zde chci vyjádřit vše, co mne zajímá, co mne baví, ale podělit se i o to, co je mi nemilé a proti srsti
http://zmrzlina-misa.cz/uzivatel/registrace/?pozvanka=13363
Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci.
Je to týden, v němž každý den má své jméno a každý tento den má své zvyky a pověry. Je to týden celý přeplněný různými činnostmi a modlením. Pondělí velikonoční již ke Svatému týdnu nepatří, je to den, který není v křes'tanských tezích založen, je to pouze lidový svátek. Tento týden se lidé připravují na velikonoční svátky, věřící se připravují na biblickou událost.
Svatý týden nebo-li pašijový je spojený s velkým množstvím akcí věřících, tedy modlení se, různé zvyky a pocty Ježíši atd. Chcete fědět, co jsou to pašije? Je to dílo Marka, Matouše, Lukáše a Jana - známých evangelistů
začátek pašijového týdne
proč modré? i tak je ten text krátký ☺
úterý je den úklidu
škaredá či sazometná. Tento den měli pré kominíci, celý den se nezastavili a škaredá? no nicko se nesměl škaredit, s úsměvem na tváři jde přeci všechno líp.
Zelený nebo také Velký čtvrtek je již dnem nabitým pověrami a úkony věřících. Tento den se jí zelená potrava, především hrách, špenát a kopřivy, pekly se medové jidášky a vařila kaše s medem jako pokrm chudých. Věřící jdou do kostela hned dvakrát, slaví se poslední večeře páně a eucharistie,   zvony odlétají do Říma a chlapci vytahují řehtačky, chodí řehtat a honí Jidáše.
Velký pátek je zván nejtišším dnem roku - umírá Ježíš, je to smutný obraz. tento den chodí chlapci řehtat,  uctívá se fiktivní hrob Ježíše,  hrají se pašijové hry. Pro prostý lid to byl den kouzel a uctívala se především voda Stejně jako o svatém Jiří otevírá země své poklady a k tomuto dni se také vztahuje pověst o bájném vojsku se svatým Václavem v čele  spícím v tajemné hoře Blaník. Jídla se vařila jednoduchá, především polévky a kynuté knedle s ovocem.
neznáte, co? jedná se o 40 hodin stráže a modliteb u Nejsvětější oltářní svátosti
Bílá sobota- bílá podle roucha novokřtěnců nebo podle dne, kdy se všechno povinně bílí. Ježíš vstává z mrtvých. Čas se začíná počítat od večera do večera, lidé nejen bílí, ale připravují vše na pondělní pomlázku, malují vajíčka atd. Je to také den ohně - zažínal se nový oheň posvátný - Jidášův, dodržují různé pověry s tímto ohněm spojené. Koná se procesí přenešení kříže, lidovým zvykem jsou cestičky lásky a Ježíškovy matičky.
Velikonoční noc je nocí zmrtvýchvstání Ježíše, kdy se křtí katechumeni a oslavuje se přechod k novému životu. Je to noc Velkého tajemství
Neděle je den, kdy se oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše, světí se potraviny, peče se mazanec a beránek, tímto dnem končí svatý týden.
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ne (3487 | 33%)
Ano (3588 | 34%)
http://Dokonalezeny.cz - Internetový magazín moderní ženy
http://www.maxo.cz/?r=281bffb3082
http://www.slevopolis.cz/index.php?rid=6603
http://www.drevostavby-aukce.cz/php/affil.php?id=1499
Děkuji, že jste mě navštívili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one